JEOSAM’dan Bizce Bilin
JEOSAM Jeopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezi

JEOSAM’dan

Türkiye kendi başına, sakince yaşaması için rahat bırakabilecek bir ülke değil, aslında hiç de olmadı.

Zira geride bıraktığımız tarihi dönemlerin matematiksel verilerine baktığımız zaman güçlenen Türk halkının, o gücün zevkini yaşamayı tercih etmek yerine, ‘haksız’ güçlülerin sömürdüğü güçsüzleri savunmaya başladığını görüyoruz. Eee bu durum da kimsenin işine gelmiyor tabi.

Türkiye devlet olarak sorunlarla sürekli karşılacak. Düşmanlarının çelme girişimlerine sürekli muhatap olacak. Tamam, bunu kabul ediyoruz.

Peki ya içimizde olup hain olmadığı halde basireti bağlandığı için, rahatına düşkün olduğu için, eziklik psikolojisi üzerinde hakim olduğu için yapması gerekenleri yapmayan sorumlularımız…

Eğitim için çırpınması gereken mülki ve idari yöneticiler, çevrelerindeki aksaklığı gidermek adına adım atması gereken iş dünyası, gösteriş peşinde koşmak yerine muhtaç vatandaşlara el uzatması gereken yetkililer…

İşte içimizi asıl acıtan ve ileriki dönemlerde olumsuz etkilerini en fazla hissedeceğimiz odaklar onlar. Türkiye’nin gizli işgale direnebilmesi için Türkiye Halkının, moral gücü yüksek, en azından asgari ihtiyaçlarını gidermiş ve manevi anlamda güçlü durumda olması şarttır.

Her şeyden önce silaha, betona değil insana yatırım yapmak dünyanın en stratejik adımı olacaktır.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler