JEOSAM KURULDU Bizce Bilin
JEOSAM Jeopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezi

YENİ BİR DÜŞÜNCE KURULUŞU DOĞDU:

JEOSAM KURULDU

Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiği şu günlerde Fikir-Bilgi-Analiz çalışması yapacak bir Düşünce Kuruluşu projesi hayata geçirildi.

Uluslararası Hukuk ve Kamu Hukuku üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Av.-Arb. Habip Bozkurt öncülüğünde kurulan Jeopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezi JEOSAM, bünyesinde birçok kaliteli ismi de bir araya getirdi.

Türk Dünyası-Rusya-Avrasya üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Prof. Dr. İlyas Topsakal, Sosyal Medya Uzmanı Ümit Sanlav, Osmanlı Tarihi Araştırmacısı Dr. Ahmet Anapalı, Eğitmen Enes Nilüfer, Güvenlik Politikaları Araştırmacısı Hüseyin Yakar JEOSAM’ın Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

Bilgi-Analiz-Fikir üretme çalışmalarıyla ülke yöneticilerine, siyasi ve askeri bürokrasiye ve en önemlisi de sokaktaki vatandaşa hizmet etmeyi hedefleyen JEOSAM, birçok konuk uzmanın çalışmalarına da ev sahipliği yapacak.

Üreteceği kaliteli, bilgi dolu ve anlaşılır çalışmalarla alanında önemli bir boşluğu doldurmayı planlayan JEOSAM, strateji ve analiz dünyasının en büyük handikapı olan ‘çabuk sıkıcı’ olmaktan da kaçınacak.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler