İnandık, Azmettik ve Başaracağız Analiz
Rufiz HAFIZOĞLU Azerbaycan Trend Haber Ajansı

Rufiz Hafızoğlu Bakü’den Yazdı:

İnandık, Azmettik ve Başaracağız

27 Eylül tarihinden itibaren Ermenistan’ın saldırılarının sonucu olarak Azerbaycan ordusu Ermenistan ve Dağlık Karabağ’daki İşgalci Ermeni güçlerine karşı askeri operasyon başlattı. Artık uğradığı haksızlıkları sineye çekme aşamasını geçen Azerbaycan haklı davasında sahada. Çok şükür ki Azerbaycan ordusu ciddi bir ilerleme sağladı.

Ermeni mevzileri özellikle havadan vuruluyor. Bizim için çok önemli, bunun altını özellikle çizerek vurguluyorum askeri manada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. S-300 uçağını Azerbaycan ordusu vurdu ve düşürdü. 2500’e yakın Ermeni askeri öldürüldü şimdiye kadar. Bu bir savaştır ve savaşta her şey olabilir. Bu yüzden tüm Azerbaycan bu tarz sonuçlara hazırdır.

Azerbaycan halkı çilekeş, vefalı ve esaslı bir halktır. Savaşmaktan korkmayız. Çünkü biz haklı olduğumuzu biliyoruz ve hakkımızı arıyoruz. Buralar bizim topraklarımız ve topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmak en büyük görevimizdir.

Tüm dünya da Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında haklı olduğunu bilmektedir ve bu ‘Derin Sessizliği’ de bizim haklı duruşumuza hatrı sayılır kanıt olarak görüyoruz. Yoksa Ermenistan lehine ayağa kalkıp aleyhimize propaganda yaparlardı. Ama bunu göremiyoruz, milletimiz tüm ordumuzun ve Sayın Devlet Başkanımızın yanındadır.

Onlar ne emir verirlerse biz yapmaya hazırız. Savaş isterse savaşacağız, bu yüzden yani herhangi bir sıkıntımız yok hamdolsun. Milletimizle, halkımızla iç içeyiz. Türkiye Cumhuriyeti ve kıymetli Türkiye Halkına çok teşekkür ederiz. İnandık, başaracağız.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler