Güçlü Devlet Eğitimli Halkla Olur Analiz
Prof. Dr. İlyas TOPSAKAL ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI

Prof. Dr. İlyas Topsakal:

Güçlü Devlet Eğitimli Halkla Olur

Türkiye Cumhuriyeti geleceğin dünyasında önemli bir yer tutmak için çabalıyor.

Hiç şüphesiz devletin atacağı adımlarla birlikte bunda vatandaş olarak biz halkın atacağı adımlar da önemli bir rol oynayacak.

Kişisel eğitim ve donanımı sağlamak bir yana, toplumsal bağı kuvvetlendirmek ve güçlü bir devlet ortaya çıkarabilmek için güçlü bir toplumsal yapı kurmak akla ilk gelen faaliyetlerden…

Hiç şüphesiz bu süreç zor bir süreç. Muhakkak hedeflenilenin aksine sonuçlar alınacak, belirlenen bazı hedefler tutamayacak veya yanlış adımlar atılabilecek.

Ancak burada önemli olan nihayi hedeften vazgeçmemek ve bu hedefe ulaşmak için her bir ferdin üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmesinin önünü aralamak…

Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve bu devletin daha da büyümesi, güçlü olarak ayakta kalabilmesi, güçlü toplumsal ilişkiler ile mümkün olacaktır.

Vatandaşı güçsüz, dağınık ve birlik beraberlikten uzak olan hiçbir devlet uzun ömürlü olamaz.

Yeni neslimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Hiç şüphesiz eğitimin ilk yeri ailedir. Bu yüzden sağlam nesilleri sağlam aileler yetiştirecektir. Halka yönelik eğitimin ömür boyu olduğunu akıldan çıkartmadan, bu süreci sürdürmeli ve hedefimize ulaşmalıyız.

Gelecek Türkiye’nin, gelecek Türkiye halkınındır.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler