BİR SEÇİM VİRAJI DAHA DÖNÜLÜRKEN Analiz
JEOSAM Jeopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezi

BİR SEÇİM VİRAJI DAHA DÖNÜLÜRKEN

24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı hem de Genel Seçimler için sandığa giden Türkiye kritik kararlar verdi. Devletin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek istediğini ifade etti bir nevi.

Özellikle Eylül ayında tüm dünyayı sarsması beklenen ekonomik kriz ve bu krizin sonrasında yaşanması beklenen siyasi çalkantılar öncesinde net bir mesajdı bu seçimler. Türkiye Halkı, “Biz devletin başında güvendiğimiz birini istiyoruz, kaos istemiyoruz” demişti.

Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe hatta Siyaset Bilimleri bize insanoğlunun tüm sıkıntılı zamanlarda güvenecekleri bir yönetici ve hatta yaslanabileceği bir lider aradığını göstermekte. Bu yüzden seçim sonuçları hiç de sürpriz olmadı bir çoğumuza göre.

Şimdi bundan sonrası Sevgi, Saygı ve Yükseliştir.İnsanoğlunun rahata çabuk alışması ve hep daha güzelini istemesi doğaldır. Yöneticilerin bu meyilden haberdar şekilde, daha fazla gayret göstermesi gerektiği ortadadır.

Kendisi için 1 adım atana 100 adım atan bir Halkın, kaos-kriz ve darlıktan uzaklaşıp refah ve bolluk talep etmesinden daha normal bir şey yoktur. Tüm Türkiye’ye düşen var güçle çalışmaktır artık

Gelecek bu ‘Güzel Ülke’nin, bu Güzel İnsanları’nındır.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler