Bizce Bilin
JEOSAM Jeopolitik Stratejik Araştırmalar Merkezi

Diş Etinizdeki Enfeksiyon Çok Tehlikeli!

Diş ağrısından ziyade henüz ağrısı başlamamış diş eti enfeksiyonunu çoğu insan önemsemiyor.

Diş eti enfeksiyonları veya diş apsesi bağışıklık kaynaklarını tüketebilir ve vücudun Korona virüs gibi virüslerin saldırısına karşı kendini savunmasını önleyebilir.

Hepimiz vücudumuzu ve savunma sistemimizi stres altına alan bakteri ve virüslere maruz kalıyoruz. Vücudumuz en uygun sağlık durumunda olduğunda, bağışıklık sistemimiz virüs sayısını savunulabilir bir seviyeye indirdikten sonra semptomlarla hastalık üreten virüsleri ortadan kaldırabilir.

Her diş eti enfeksiyonunun veya diş apsesinin bağışıklık kaynaklarını boşalttığını ifade eden uzmanlar, “Vücudun virüslerin saldırılarına karşı kendini savunmasını önler. Elinizde ne kadar çok savunma sistemi kaynağı varsa, vücudunuza herhangi bir bakteriyel veya viral enfeksiyonun etkisi o kadar az olur. Bu, yaşlı hastaların grip veya corona virüs ile daha yüksek mortalite oranına sahip olmasının nedenlerinden biridir.

Vücut sistemleri tükenir ve sonuç olarak daha genç, daha sağlıklı bir kişinin bağışıklık sistemine göre aynı savunmayı sağlayamazlar. Bu bağışıklık sistemindeki eksikliği tabii ki diş temizliği ve herhangi bir enfeksiyon veya apsenin tedavisi ile bir dereceye kadar da sıvı alımı, egzersiz, besleyici diyet ile onarabiliriz” diyor.

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler